Ballen voor wedstrijden en trainingen

//Ballen voor wedstrijden en trainingen
Ballen voor wedstrijden en trainingen 2025-09-10T23:02:10+01:00

Wedstrijdballen

Elk team krijgt aan het begin van het seizoen een ballentas met vijf volleyballen die gebruikt moeten worden voor de eigen thuis- en uitwedstrijden. Alle teams dienen goed voor al deze ballen te zorgen en zijn er zelf verantwoordelijk voor dat alle eigen ballen en de tas compleet blijven gedurende het seizoen.

Ieder team heeft een eigen letter met een volgnummer op de ballen en bijbehorende ballentas staan, dus let erop dat je alle ballen met je eigen letter weer in de tas doet, gelijk na het inspelen! Bij jeugdteams staat de teamnaam op de bal (dus MA1, JC1 etc.).
Vermiste ballen aanvullen met willekeurige andere ballen wordt niet geaccepteerd!

Aan het einde van het wedstrijdseizoen worden de ballentassen met de volleyballen weer door de materiaalcommissie opgehaald en gecontroleerd aan de hand van de administratie. Versleten of defecte ballen worden kosteloos vervangen.

Bal kwijt? Zoeken of betalen!

Maar mocht er echter sprake zijn van een kwijtgeraakte of vermiste bal of tas, dan worden hiervoor kosten in rekening gebracht aan het team. Die kosten zijn afhankelijk van de leeftijd van de bal.
Hieronder een overzicht van de kosten die aan het team in rekening worden gebracht bij vermiste ballen:

  • Bal 1 jaar oud: € 40 euro per bal/tas
  • Bal 2 jaar oud: € 30 euro per bal/tas
  • Bal 3 jaar oud: € 20 euro per bal/tas
  • Bal 4+ jaar oud: € 10 euro per bal/tas

Trainingsballen

In de materiaalruimte van de Zebra beschikt VollinGo over een kast met ballen die tijdens de trainingsavonden gebruikt kunnen worden. Per veld zijn er 10 ballen, die genummerd zijn. Nummers 10 tm 19 zijn voor veld 1, nummers 20 tm 29 zijn voor veld 2, etc. Mocht je nog tekort komen, dan kan je nog een paar ballen van de 50-serie gebruiken.

Alle teams die trainen dienen zelf van tevoren te controleren of er 10 ballen klaar liggen, en moeten ook weer 10 ballen achterlaten voor de volgende trainingsgroep. Het team dat als laatste op een veld traint, ruimt de tien ballen weer op in de ballenkast.

De trainingsballen kunnen niet worden gebruikt voor inspelen op wedstrijddagen. Voor teams (VollinGo of tegenstanders) die geen ballentas bij zich hebben, is er een krat met ‘overige’ ballen die gebruikt kunnen worden. De beheerders zullen de ballenkast voor niemand openen op zaterdagen.