Het is alweer even geleden dat je iets van heren 1 hoorde. De mannen hebben echter niet stilgezeten en speelden op donderdagavond 6 februari hun wedstrijd tegen VCS. Dan hoor ik je denken VCS… Volleybal Club Stolwijk, Volleybal Club Schoonhoven, Volleybal Club Szwammerdam? Nee, nee, Volleybal Club Sassenheim uit – je raadt het al – Sassenheim. Dus vertrokken de mannen uit Gouda om 19.15 uur om vervolgens 50 minuten later in Sassenheim aan te komen. Er was nog net genoeg tijd om snel een bak koffie te drinken en het wedstrijdplan te bespreken. VollinGo was er klaar voor; omgekleed en wel stond de Goudse heren te popelen om het veld op te gaan. Het veld was echter nog niet beschikbaar, want de kraker VCS MA1 tegen Liusna MA1 was nog wel even bezig. Een deel van de mannen begon maar alvast aan de warming up in de ruimte onder de tribune. Daar stond een opgeslagen basketbalkorf, die al gauw gebruikt werd als spelattribuut. Dunken, via de grond, met stuit via het dak, vanuit een volley, bovenhands, onderhands, gesmasht, met de voet, tegen de muur, je kon het zo gek niet verzinnen of de mannen kregen de bal in de korf.
Uiteindelijk mocht VollinGo iets na 21.00 uur het veld betreden. De warming-up was kort maar krachtig en de eerste zes stonden in het veld: Erik, Reinier, Ivo, Pieter, Frank en Laurens. VCS startte sterk en al gauw keek VollinGo tegen een kleine achterstand aan. De Gouwenaars hadden moeite met scoren, maar verdedigend stond het als een huis. Mede door die verdediging lukte het om lang aan te haken bij VCS. Het was de diagonaal van VCS die uiteindelijk het verschil maakte. Met hoog springen, hard slaan en scherpe hoeken maakte hij het VollinGo onmogelijk om de set binnen te halen. Eindstand 25-21.
In set 2 krikte VollinGo de servicedruk omhoog en werd er besloten niet meer op de libero te serveren. Dit pakte goed uit, VollinGo en VCS liepen gelijk op tot aan de 13-13 waarop trainer Raymond, besloot om Maurice in te wisselen voor Erik om zo extra lengte aan het net te hebben. In eerste instantie had de spelverdelingswissel nog geen impact. Maurice had moeite met het vinden van zijn aanvallers en er werden niet direct extra punten gepakt. Door de hoge servicedruk creëerde VollinGo chaos bij VCS en werd het spel van de tegenstander voorspelbaar. Met goed blokkeerwerk, dwong de ploeg uit Gouda VCS tot het maken van fouten en makkelijk verdedigbare ballen. De aanvallers van VollinGo konden weer makkelijker gevonden worden en het geloof in setwinst groeide. Het resulteerde in mooie rally’s en leuk volleybal. Uiteindelijk wist VollinGo de set met 19-25 te winnen.
Set 3 begon VollinGo weer met Erik op de spelverdeling en Maurice op de bank. VCS had besloten de servicedruk op te voeren. De pass van VollinGo zakte in elkaar waardoor Erik zijn aanvallers niet goed kon bedienen. Het waren Ivo en Frank die het team op sleeptouw namen om setwinst nog mogelijk te maken. Ivo en Frank scoorden er op los maar de pass was nog steeds ondermaats. Raymond besloot om Youri het veld in te sturen als libero om zo de pass een nieuw impuls te geven. VCS bleef echter sterk serveren en ook Youri had moeite om de ballen op de gewenste plek te krijgen. Het lukte uiteindelijk niet om aan te haken en VCS won met 25-20.
Set 4. Zouden de mannen van VollinGo er een vijfsetter van maken op de late donderdagavond? Tijdens de kantwissel werden alle koppen nog even de zelfde kant op gezet. We moeten punten pakken om degradatie te voorkomen. Deze set gaan we winnen. De vaste zes gingen het veld weer in onder aanmoediging van luid vocaal kabaal. “We gaan deze set eens even pakken”, dachten de Goudse mannen. VCS dacht er anders over en begon ook weer sterk aan de set. Hun pass liep goed en de aanvallers scoorden. Blokkerend pakte Reinier zijn puntjes mee en kon VollinGo aardig met VCS meekomen. Jammer genoeg was het niet goed genoeg. VCS was met name aan de buitenkant erg sterk en scoorde er rustig op los. Laurens werd nog gewisseld voor Maurice maar die kon het verschil niet maken. VCS liep steeds verder uit en bij VollinGo zakte de moed in de schoenen. VCS won de set met 25-16 en daarmee de wedstrijd met 3-1.
Vrijdag 14 februari om 21.30 uur treedt VollinGo aan tegen Timios H1 in Boskoop. Een strijdt tegen degradatie; Timios de rode lantaarndrager tegen VollinGo, de huidige nr. 9. Komt allen kijken en aanmoedigen, want het belooft een spannende pot te worden. En een belangrijke, voor beide ploegen.